یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - Sunday 24 October 2021
کد خبر : 35340
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۱

ستاره هایی که در این هفته تولد خود را جشن گرفتند

ستاره هایی که در این هفته تولد خود را جشن گرفتند در لیست ما قرار دارند تا سن آن ها و مختصری درباره این افراد به شما بگوییم. طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: ازبریژیت باردو بگیرید تاگوئینث پالترو بازیگر، خواننده و نویسنده آمریکایی در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش […]

ستاره هایی که در این هفته تولد خود را جشن گرفتند در لیست ما قرار دارند تا سن آن ها و مختصری درباره این افراد به شما بگوییم. طی هفته ای که گذشت بسیاری از ستاره ها زادروزشان را جشن گرفتند: ازبریژیت باردو بگیرید تاگوئینث پالترو بازیگر، خواننده و نویسنده آمریکایی در اینجا نگاهی به نکات و حقایق جالب زندگی ستاره هایی که در هفته پیش به دنیا آمدند می اندازیم.

بریژیت باردو ۸۲ ساله شد
بریژیت آن-ماری باردو، زاده ۲۸ سپتامبر ۱۹۳۴، بازیگر، خواننده و مدل فرانسوی است که حالا طرفدار و مدافع حقوق حیوانات نیز شده است. وی یکی از نمادهای جذابیت و زیبایی در دهه پنجاه و شصت بود و اغلب او را ب. ب. می نامیدند. باردو فعالیت هنری اش را از سن نوجوانی و با رقص باله آغاز کرد و در سال ۱۹۴۷ در دوره ۳ ساله کنسرواتوار ملی پاریس که تحت نظارت یوری نیازف روسی، پذیرفته شد.

در ماه مارس سال ۱۹۵۰ عکس بریژیت بر روی مجله Elle چاپ شد و همان زمان بود که کارگردانی به نام ژان بوایه عکس او را بر روی مجله دیده و از او برای بازی در فیلمش دعوت کرد. بدین ترتیب و علیرغم میل والدینش، بریژیت باردو از سال ۱۹۵۲ به بازیگری روی آورد و پس از هنرنمایی در ۱۶ فیلم کمدی روتین،

با ایفای نقش ژولیت هاردی در فیلم جنجالی «و خداوند زن را آفرید» (۱۹۵۶) به کارگردانی روژه وادیم به شهرت بین‌المللی رسید.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانباردو در آن زمان توجه روشنفکرهای فرانسوی را به خود جلب نمود و سوژه مقاله سیمون دوبوار تحت عنوان “سندروم لولیتا” شد. بعدها او در فیلم «تحقیر» ساخته ژان-لوک گدار در سال ۱۹۶۳ بازی کرد و برای بازی در فیلم «ویوا ماریا!» ساخته لوئی مال در سال ۱۹۶۵ نامزد جایزه بفتا برای بهترین بازیگر غیرانگلیسی شد.

بین سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۸ او چهره رسمی ماریان (که نماد ملی جمهوری فرانسه است و تا قبل از آن گمنام بود) شد تا نماینده آزادی فرانسه باشد.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانباردو در سال ۱۹۷۳ از صنعت سرگرمی کناره گیری کرد. او در طول حرفه بازیگری اش در ۴۷ فیلم بازی کرد و در چندین برنامه موزیکال شرکت داشت و بیش از ۶۰ ترانه ضبط کرد. در سال ۱۹۸۵ نشان لژیون دونور به او اهدا شد ولی باردو از دریافت آن سر باز زد. پس از کناره گیری از بازیگری به دفاع از حقوق حیوانات روی آورد.

بریژیت چهار بار ازدواج کرده و بر اساس کتاب خودش، با مردان متعددی رابطه عاشقانه داشته است.بین سالهای ۱۹۵۲ و ۱۹۵۷ همسر روژه وادیم، بین سالهای ۱۹۵۹ و ۱۹۶۲ همسر ژاک شَریه، بین سالهای ۱۹۶۶ و ۱۹۶۹ همسر گونتر ساش و از سال ۱۹۹۲ تابحال همسر برنار دورمال بوده است.

باردو پسری به نام نیکولا دارد که در ژانویه ۱۹۶۰ به دنیا آمد و حاصل ازدواجش با ژاک شریه است. دارایی خالص بریژیت باردو ۴۵ میلیون دلار برآورد شده است.

جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهاننائومی واتس ۴۸ ساله شد
نائومی الن واتس، زاده ۲۸ سپتامبر ۱۹۶۸، بازیگر و تهیه کننده بریتانیایی است که حرفه اش را با فیلم درام استرالیایی «فقط برای عشق» (۱۹۸۶) آغاز کرد و سپس در سریال تلویزیونی استرالیایی «سلام بابا…!» (۱۹۹۰)، «عروس های مسیح» (۱۹۹۱)، «خانه و دوری» (۱۹۹۱) و همچنین فیلم درام کمدی Flirting در کنار نیکول کیدمن و ثندی نیوتن بازی کرد.

پس از نقل مکان به آمریکا، واتس در فیلم های بیشتری از جمله «زیبایی خطرناک» (۱۹۹۸) بازی کرد. پس از چند سال تقلا در حرفه بازیگری، واتس در فیلم مهیج روانشناسانه «جاده مالهالند» ساخته دیوید لینچ دیده شد. سال بعد از موفقیت فیلم «حلقه» (۲۰۰۲) در گیشه که فیلم باز خلق شده ای از فیلم ترسناک ژاپنی موفقی به همین نام بود بهره برد.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانبازی اش در نقش کریستینا پک در فیلم نئو نوار «۲۱ گرم» (۲۰۰۳) ساخته آلخاندرو گونزالز اینیاریتو برایش نامزدی های اسکار و SAG برای بهترین بازیگر نقش اول زن را به همراه داشت. فیلم های بعدی اش شامل کمدی «قلب من هاکبی» (۲۰۰۴) ساخته دیوید او راسل، نسخه باز خلق شده ای از فیلم «کینگ کونگ» (۲۰۰۵)،

فیلم جنایی مهیج «وعده های شرقی» (۲۰۰۷) و فیلم مهیج «بین المللی» به کارگردانی تام تایکور در سال ۲۰۰۹ می شود.بعد از آن نیز در فیلم زندگی نامه ای «بازی منصفانه» (۲۰۱۰) نقش والری پلام ویلسون را بازی کرد و در فیلم زندگی نامه ای دیگری به نام «جی. ادگار» به کارگردانی کلینت ایستوود نیز بازی کرد.

به گزارش پارس ناز برای فیلم «ناممکن» (۲۰۱۲) در نقش ماریا بنت ظاهر شد که برای این نقش نیز نامزدی اسکار و SAG و همچنین نامزدی گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن را بدست آورد.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهاندر سال ۲۰۰۲، مجله پیپل او را جزو ۵۰ زن زیبای دنیا قرار داد و در سال ۲۰۰۶ واتس سفیر حسن نیت برنامه ایدز سازمان ملل شد. از اوت ۲۰۰۲ تا مه ۲۰۰۴ نائومی با هیث لجر رابطه داشت. در بهار ۲۰۰۵ وی اعلام کرد که با لیو شرایبر نامزد کرد. این زوج پسری به نام الکساندر “ساشا” پیت دارند

که در جولای ۲۰۰۷ به دنیا آمد و پسر دومشان ساموئل “سمی” کای در دسامبر ۲۰۰۸ زاده شد. روز ۲۶ ماه سپتامبر ۲۰۱۶ واتس و شرایبر جدایی شان را پس از ۱۱ سال اعلام کردند. دارایی خالص نائومی واتس ۱۶ میلیون دلار برآورد شده است.

جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانماریون کوتیار ۴۱ ساله شد
ماریون کوتیار، بازیگر، خواننده، ترانه سرا و طرفدار محیط زیست است که در روز ۳۰ سپتامبر ۱۹۷۵ در پاریس زاده شد. او به خاطر بازی در نقش تینا لمباردی در فیلم «نامزدی بسیار طولانی» (۲۰۰۴) که برای آن اولین جایزه سزارش را گرفت، تحسین منتقدین بین المللی را کسب کرد.

بازی او در نقش ادیت پیاف، خواننده فرانسوی در فیلم «زندگی گُل‌گون» (۲۰۰۷) برایش جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به همراه آورد و اولین و تنها بازیگری شد که جایزه اسکار بازیگری در یک فیلم فرانسوی زبان را می گیرد. وی برای همین فیلم جایزه بفتا، دومین جایزه سزارش، جایزه لومیر و جایزه گلدن گلوب را نیز از آن خود کرد.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانکوتیار برای بازی در نقش لوئیزا کونتینی در فیلم «نُه» (۲۰۰۹) نامزدی های گلدن گلوب و منتخب منتقدین را نیز کسب کرد. وی در سری فیلم های «تاکسی» نقش لیلی برتینو را بازی کرده بود. از فیلم های دیگر کوتیار می توان به «ماهی بزرگ» (۲۰۰۳) در نقش جوزفین بلوم، «یک سال خوب» (۲۰۰۶) در نقش فنی چنال،

«دشمنان ملت» (۲۰۰۹) در نقش بیلی فرکت، «تلقین» (۲۰۱۰) در نقش مل، «نیمه شب در پاریس» (۲۰۱۱) در نقش آدریانا، «شیوع» (۲۰۱۱) در نقش لئونورا اورانتس، «شوالیه تاریکی برمی خیزد» (۲۰۱۲) در نقش میراندا تیت، « مکبث» (۲۰۱۵) در نقش بانو مکبث، «از سرزمین ماه» (۲۰۱۶) در نقش گابریل،

«متفقین» (۲۰۱۶) در نقش ماریان در کنار برد پیت، و همچنین در فیلم «اینجا ته دنیاست» (۲۰۱۶) در نقش کاترین می توان نام برد.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهاندر سال ۲۰۱۲، وی تحسین منتقدین را برای بازی در نقش استفانی، مربی نهنگ، در فیلم «زنگار و استخوان» بدست آورد و نامزد جوایز گلدن گلوب، بفتا، منتخب منتقدین، SAG و سزار شد. در سال ۲۰۱۴ نیز به خاطر بازی های فوق العاده اش در فیلم «مهاجر» (۲۰۱۳) و «دو روز، یک شب» (۲۰۱۴) تحسین فراوان و جوایز مختلفی بدست آورد

و دومین نامزدی اسکارش را برای بهترین بازیگر نقش اول زن گرفت که دومی نامزدی اسکارش برای یک فیلم فرانسه زبان بود و اولین باری بود که بازیگری برای یک فیلم بلژیکی نامزد جایزه اسکار می شد.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانماریون کوتیار از سال ۲۰۰۸ تابحال چهره تبلیغاتی کیف دستی های زنانه لیدی دیور است و در سال ۲۰۱۴ سودآورترین بازیگر زن فرانسوی قرن بیست و یکم نامیده شد که فیلم هایش بیش از ۳۷ میلیون بلیط در فرانسه بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ فروخته است. رابی کالین از دیلی تلگراف او را بازیگر بزرگ سینمای صامت دوران ما نامیده است

زیرا کوتیار توانایی فوق العاده ای در نشان دادن احساسات از طریق چشم ها و حالت های صورتش دارد، با این حال وی هرگز در فیلم صامتی ظاهر نشده است.فیلم های مهم دیگر او عبارتند از: «کلوئه» (۱۹۹۶)، «فوریا» (۱۹۹۹)، «لیزا» (۲۰۰۱)، «چیزهای زیبا» (۲۰۰۱)،

«مرا دوست بدار اگر جرأت داری» (۲۰۰۳)، «تو و من» (۲۰۰۶)، «دیکنک» (۲۰۰۶)، «شازده کوچولو» (۲۰۱۵) و «آوریل و دنیای شگفت انگیز» (۲۰۱۵).

اواخر دهه نود بود که ماریون با ژولین رسام، بازیگر فرانسوی آشنا شد. بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ او با استفان گوئرن-تیلیه، بازیگر فرانسوی رابطه داشت. از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ نیز با سَنکلر خواننده فرانسوی دوست بود. از اکتبر ۲۰۰۷ ماریون با گیوم کانه، بازیگر و کارگردان فرانسوی رابطه دارد.

اولین فرزندشان مارسل در ماه مه ۲۰۱۱ به دنیا آمد. در سپتامبر ۲۰۱۶، علیرغم شایعاتی که در مورد رابطه او با برد پیت پخش شد و او را دلیل جدایی برد پیت و آنجلینا جولی نامیدند، کوتیار اعلام کرد که از گیوم کانه فرزند دومشان را باردار است. دارایی خالص ماریون کوتیار ۱۵ میلیون دلار تخمین زده شده است.

مونیکا بلوچی ۵۲ ساله شد
مونیکا آنا ماریا بلوچی، زاده ۳۰ سپتامبر ۱۹۶۴ در اومبریای ایتالیا، بازیگر و مدل ایتالیایی است. او کارش را به عنوان یک مدل آغاز کرد و به تدریج وارد سینمای ایتالیا شد. اولین حضور هالیوودی او در نقش عروس دراکولا در فیلم دراکولای برام استوکر فرانسیس فورد کاپولا بود.

وی در سال ۲۰۰۳ در نقش پرسفون در فیلم های علمی-تخیلی «ماتریکس» بازی کرد و در سال ۲۰۰۴ نیز در درام «مصائب مسیح» نقش مری مگدلن را ایفا کرد. بلوچی در سال ۲۰۱۵ در فیلم «شبح» نقش مقابل دنیل کریگ، جیمز باند، را بزی کرد و مسن ترین باند گرل این سری فیلم ها شد.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهاناز دیگر فیلم های او می توان به «سفیدبرفی» (۱۹۹۵)، «آپارتمان» (۱۹۹۶)، «مالنا» (۲۰۰۰)، «آستریکس و اوبلیکس: مأموریت کلئوپاترا» (۲۰۰۲)، «اشک های خورشید» (۲۰۰۳)، «برادران گریم» (۲۰۰۵)، «زندگی خصوصی پیپا لی» (۲۰۰۹)، «شگفتی ها» (۲۰۱۴)، و «در راه شیری» (۲۰۱۶) اشاره کرد.

وی در سال ۱۹۹۶ با ونسان کاسل، بازیگر فرانسوی آشنا شد و آنها در سال ۱۹۹۹ ازدواج کردند و دو دختر به نام های دیوا و لئونی دارند. این زوج در ماه اوت ۲۰۱۳ جدا شدند.در ماه سپتامبر ۲۰۱۲، در کنفرانس مطبوعاتی جشنواره فیلم بین المللی تورنتو برای فیلم ایرانی «فصل کرگدن»،

بلوچی گفت که به چهار زبان ایتالیایی، فرانسوی، انگلیسی و فارسی صحبت می کند. دارایی خالص مونیکا بلوچی ۴۵ میلیون دلار برآورد شده است.

جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانویل اسمیت ۴۸ ساله شد

ویلارد کارول “ویل” اسمیت جی. آر. (زاده ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۸) در فیلادلفیای ایالت پنسیلوانیا، بازیگر، تهیه کننده، رپر و ترانه سرای آمریکایی است. در آوریل ۲۰۰۷ نیوزویک او را بانفوذ ترین بازیگر هالیوود نامید. اسمیت پنج بار نامزد جایزه گلدن گلوب و دو بار نامزد جایزه اسکار برای فیلم های «علی» (۲۰۰۱) و «در جستجوی خوشبختی» (۲۰۰۶) شده و چهار بار جایزه گرمی را برده است.

فوربس او را موفق ترین بازیگر گیشه در سطح جهانی نامیده است. تا سال ۲۰۱۴، هفده فیلم از ۲۱ فیلمی که او در آنها نقش اصلی را بازی کرده، هر یک بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروش ناخالص جهانی داشته اند و پنج تا از آنها در گیشه جهانی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار فروخته اند. فروش جهانی فیلم های او در گیشه ۶٫۶ میلیارد دلار بوده است.

جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهان

اواخر دهه هشتاد اسمیت به عنوان یک رپر کمی به شهرت رسیده بود ولی در سال ۱۹۹۰ بود که محبوبیتش با بازی در سریال تلویزیونی محبوب «شاهزاده جوان بل ایر» افزایش یافت. این سریال تا شش فصل در شبکه ان بی سی ادامه داشت و پس از آن نیز در شبکه های مختلف پخش می شد.

پس از پایان این سریال، اسمیت از تلویزیون به سینما رو آورد و در نهایت در فیلم های پرفروش و موفقی ظاهر شد. وی تنها بازیگری است که هشت فیلم متوالی اش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در گیشه داخلی آمریکا فروش داشته اند و یازده فیلم متوالی اش بیش از ۱۵۰ میلیون دلار در سطح بین المللی فروخته اند.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهاناسمیت در فیلم هایی همچون «پسران بد» (۱۹۹۵)، «روز استقلال» (۱۹۹۶)، «مردان سیاهپوش» (۱۹۹۷)، «دشمن کشور» (۱۹۹۸)، «غرب وحشی وحشی» (۱۹۹۹)، «علی» (۲۰۰۱)، «من ربات» (۲۰۰۴)، «در جستجوی خوشبختی» (۲۰۰۶)، «من افسانه ام» (۲۰۰۷)، «هنکاک» (۲۰۰۸)،

«مردان سیاهپوش ۳» (۲۰۱۲)، «پس از زمین» (۲۰۱۳)، «ضربه مغزی» (۲۰۱۵)، «جوخه خودکشی» (۲۰۱۶) بازی کرده و در فیلم «پس از زمین» و «در جستجوی خوشبختی» با پسرش جیدن و در فیلم «من افسانه ام» با دخترش ویلو همبازی بود.

جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهان

ویل در سال ۱۹۹۲ با شری زامپینو ازدواج کرد و آنها صاحب پسری به نام تری اسمیت شدند که در سال ۱۹۹۲ به دنیا آمد و آنها در سال ۱۹۹۵ از هم جدا شدند. در سال ۱۹۹۷ بود که او با جیدا کورن پینکت پیمان ازدواج بست و آنها دو فرزند به نام جیدن کریستوفر سایر اسمیت و ویلو کامیل رین اسمیت دارند.

ویل اسمیت پیوسته در لیست چهل آمریکایی ثروتمند زیر چهل سال مجله فورچون قرار می گرفت. دارایی خالص او ۲۴۰ میلیون دلار برآورد شده است.

کاترین زِتا-جونز ۴۷ ساله شد

کاترین زتا-جونز، زاده ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۹) در اسوانسی، بازیگر ولزی است که در اسوانسی به دنیا آمده و بزرگ شده است. وی از کودکی آرزوی بازیگری در تئاتر را داشت و در اوایل نوجوانی در تئاترهای موزیکال وست اند بازی می کرد.

وی در مدرسه هنرهای لندن در رشته تئاتر موزیکال تحصیل کرد و اولین بازی دوران بزرگسالی اش در نقش اصلی تئاتری به نام «خیابان چهل و دوم» در سال ۱۹۸۷ بود و اولین حضور سینمایی اش در فیلم فرانسوی-ایتالیایی «هزار و یک شب» در سال ۱۹۹۰ بود. بعد از مدتی کاترین که از نقش های کلیشه خسته شده بود به لوس آنجلس نقل مکان کرد.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهاندر آمریکا با بازی در فیلم اکشن «نقاب زورو» در سال ۱۹۹۸ در کنار آنتونیو باندراس و در فیلم «تله گذاری» در سال ۱۹۹۹ در کنار شان کانری به شهرت رسید. منتقدین بازی اش در نقش زن بارداری که به دنبال انتقام بود در فیلم «ترافیک» (۲۰۰۰) و همچنین نقش خواننده قاتلی در فیلم موزیکال «شیکاگو» (۲۰۰۲) را مورد تحسین قرار دادند.

فیلم «شیکاگو» جوایز اسکار و بفتای بهترین بازیگر زن در نقش مکمل را برای زتا-جونز به همراه آورد.در این دهه کاترین در فیلم های معروف و پرفروشی از جمله کمدی سیاه «سنگدلی تحمل ناپذیر» (۲۰۰۳) در کنار جورج کلونی، فیلم «دوازده یار اوشن» (۲۰۰۴)، کمدی «ترمینال» (۲۰۰۴) در کنار تام هنکس و کمدی رمانتیک «بدون رزرو» ظاهر شد.

زتا-جونز در سال ۲۰۱۳ بی وقفه کار می کرد و در فیلم مهیج روانشناسانه «عوارض جانبی» و فیلم اکشن «قرمز ۲» بازی کرد. او تابحال یک جایزه اسکار، یک جایزه بفتا و یک جایزه تونی گرفته و از خیریه های مختلف حمایت می کند. ابتلای او به افسردگی و اختلال دوقطبی نوع دوم مدتی سوژه رسانه ها و مطبوعات شده بود.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانزتا-جونز در سال ۱۹۹۸ در جشنواره فیلم دوویل، از طریق دنی دیویتو با مایکل داگلاس که ۲۵ سال از او بزرگتر است آشنا شد و در دسامبر ۱۹۹۹ این دو نامزد شدند. در نوامبر ۲۰۰۰ و پس از قطعی شدن طلاق داگلاس از همسرش، آنها در هتل پلازای نیویورک با هم ازدواج کردند. مراسم پر ریخت

و پاش ازدواج آنها که ۱٫۵ میلیون دلار خرج برداشت، از سوی بی بی سی “مراسم ازدواج سال” نامیده شد. این زوج با مجله اوکی قراردادی ۱ میلیون دلاری برای منتشر کردن عکس های عروسی شان بستند. داگلاس و او دو فرزند به نام های دیلان مایکل و کاریس زتا دارند. دارایی خالص کاترین زتا-جونز ۴۵ میلیون دلار است.

جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهان

سرینا ویلیامز ۳۵ ساله شد

سرینا جیمیکا ویلیامز، زاده ۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱، تنیسور حرفه ای آمریکایی است. او نفر اول رده‌بندی تنیسورهای حال حاضر دنیا (آوریل ۲۰۱۵) در رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس است و قهرمان نوزده گرنداسلم و دارنده مدال طلا در بخش انفرادی المپیک و دو مدال طلای المپیک در بخش دو نفره است.

او آخرین تنیسور از میان مردان و زنانی است که هر چهار عنوان گرنداسلم را کسب کرده اند. در سال ۲۰۰۵، مجله تنیس، او را در رده هفدهم بهترین تنیسورهای چهل سال گذشته قرار داد. سرینا، خواهر کوچک‌تر ونوس ویلیامز است.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانگذشته از عناوین قهرمانی سرینا در رشته تنیس، باید گفت که او در کمپین ها تبلیغاتی متعددی از جمله استون مارتین، پپسی، آی بی ام، مینی و … حضور می یابد و به عنوان مدل در عرصه فشن هم کار می کند. وی در چند سریال از جمله «سیمپسون ها» و فیلم سینمایی هم اغلب در نقش خودش حضور داشته است. دارایی خالص سرینا ویلیامز ۱۴۵ میلیون دلار برآورد شده است.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانگوئینث پالترو ۴۴ ساله شد

گوئینث کیت پالترو، زاده ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۲، بازیگر، خواننده و نویسنده آمریکایی است. او با بازی در فیلم هایی مانند «هفت» (۱۹۹۵) در کنار مورگان فریمن و برد پیت و در درام «اما» (۱۹۹۶) به شهرت رسید. پس از کار در فیلم هایی مانند درام کمدی رمانتیک «درب های کشویی» (۱۹۹۸) و فیلم مهیج «قتلی بی نقص» (۱۹۹۸)

پالترو در فیلم «شکسپیر عاشق» بازی کرد که برای آن جایزه اسکار، جایزه گلدن گلوب و دو جایزه SAG برد و در سطح بین المللی شناخته شد.

جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهاناو در فیلم های دیگری مانند «آقای ریپلی بااستعداد» (۱۹۹۹)، «خانواده اشرافی تننبام» (۲۰۰۱)، «هال ظاهربین» (۲۰۰۱) و «برهان» (۲۰۰۵) هم بازی کرد که برای فیلم «برهان» نامزد جایزه گلدن گلوب شد. از سال ۲۰۰۸ تاکنون او نقش پپر پاتس را در سری فیلم های «مرد آهنی» و «انتقامجویان» بازی کرده است.

پالترو پس از روابطی که با برد پیت و بن افلک داشت، در سال ۲۰۰۳ با کریس مارتین، خوانند اصلی گروه موسیقی کلدپلی ازدواج کرد و این زوج دو فرزند به نام های اپل و موزس دارند. ولی در مارس ۲۰۱۴ جدایی شان را اعلام کرده و در جولای ۲۰۱۶ طلاق گرفتند. از ماه اوت ۲۰۱۴ پالترو با برد فالچوک یکی از سازندگان سریال «گلی» و «داستان ترسناک آمریکایی» نامزد است.
جشن تولد زیباترین زنان و مردان معروف جهانگوئینث از سال ۲۰۰۵ چهره تبلیغاتی عطر Pleasures از استه لودر است و برای برند فشن کوچ نیز کار می کند. او صاحب شرکتی با موضوع سبک زندگی است و دو کتاب آشپزی هم نوشته است. دارایی خالص گوئینث پالترو ۶۰ میلیون دلار است.

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 10
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

لطفاً جمع زیر را انجام دهید *


تبلیغات در زندگی ایرانی تبلیغات در زندگی ایرانیtitle= تبلیغات در زندگی ایرانی