Monday 30 January 2023
کد خبر : 41223
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 15 دسامبر 2016 - 15:04

ماجرای زیبای ضرب المثل فلفل نبین چه ریز بشکن ببین چه تیز

ضرب المثل فلفل نبین چه ریزه ماجرای زیبای ضرب المثل فلفل نبین چه ریز بشکن ببین چه تیز برای شما در این بخش به شرح ریشه ضرب المثل عامیانه فلفل نبین ه ریز بشکن ببین چه تیز پرداخته ایم. امیدواریم این بخش مورد توجه شما قرار گیرد. موشی به نام فلفلی در دشت برای خودش لانه ای درست کرد و خیالش راحت بود که زمستان […]

ضرب المثل فلفل نبین چه ریزه

موش

ماجرای زیبای ضرب المثل فلفل نبین چه ریز بشکن ببین چه تیز

برای شما در این بخش به شرح ریشه ضرب المثل عامیانه فلفل نبین ه ریز بشکن ببین چه تیز پرداخته ایم. امیدواریم این بخش مورد توجه شما قرار گیرد.

موشی به نام فلفلی در دشت برای خودش لانه ای درست کرد و خیالش راحت بود که زمستان را به خوبی سپری می کند .
یک روز گاوی برای علف خوردن به دشت آمد و روی لانه آقا موشه نشست و مشغول استراحت شد .
موش آمد و از آقای گاو خواهش کرد که از روی لانه اش بلند شود تا خراب نشود . ولی گاو هیچ توجهی به موش نکرد و گفت : ” تو نیم وجبی به من دستور می دهی که از اینجا بلند شوم . می دانی من کی هستم؟ می دانی من چقدر قوی و پر زورم؟ حالا برو پی کارت و بگذار استراحت کنم . “
موش دوباره خواهش و التماس کرد ولی فایده ای نداشت و گوش آقا گاوه به این حرف ها بدهکار نبود . موش پیش خودش فکر کرد حالا که با خواهش کردن مشکلش حل نشده باید کار دیگری بکند .
بعد یک دفعه روی آقا گاوه پرید . گاو از خواب بیدار شد و خودش را تکان داد . موش روی گوش گاو پرید و یک گاز محکم از گوش او گرفت . گاو از جایش بلند شد و شروع به تکان دادن سرش کرد . ولی موش روی زمین پرید و در یک سوراخ پنهان شد و گاو نتوانست کاری کند.
وقتی گاو دوباره خوابش برد، موش دم گاو را گاز گرفت و روی درخت پرید . گاو از درد بیدار شد . خیلی عصبانی بود، سعی کرد که بالا بپرد و موش را بگیرد تا ادبش کند ولی دستش به او نمی رسید .
موش گفت : ” اگه بازهم روی لانه من بخوابی، گازت می گیرم . “
گاو دید چاره ای ندارد جز اینکه از آنجا برود و جای دیگری بخوابد. پس پیش خودش گفت: ” فلفل نبین چه ریزه ، بشکن ببین چه تیزه . با این قد و قواره فسقلی اش چه جوری حریف من شد .

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبلیغات در زندگی ایرانی تبلیغات در زندگی ایرانیtitle= تبلیغات در زندگی ایرانی