نمونه هایی زیباترین گلهای آپارتمانی

نمونه هایی از گلهای آپارتمانی تزیینی با عکس

در روزگاری که در خانه‌های‌مان خبری از حیاط‌های پُر دار و درخت و گلدان های یاس و شمعدانی نیست، چگونه می‌توانیم از حضور گل‌ها در خانه آپارتمانی خود استفاده کنیم؟

گیاهانی که با حضورشان بهتر می‌توان نفس کشید و برگ‌های سبزشان آرامش را به فضای خانه تزریق می‌کند. انگار اسم گل با بهار عجین شده؛ بهار فصل‌ها مسلما بهترین زمان برای سر و سامان دادن به گلدان‌هاست. کنجی از خانه که رو به پنجره باشد یا گوشه‌ای از تراس، بهترین فضا برای قرار دادن این گلدان‌هاست. در ادامه گل‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که به راحتی و با کمی مراقبت می‌توانید از آنها نگهداری کنید.

گل اطلسی یکی از زیباترین گلهای آپارتمانی
این گل حساس به سرماست و به نسبت سایر گل‌ها رشد سریعی دارد. در مواردی ساقه‌های این گل بسیار بلند می‌شود. اطلسی بسیار متنوع است و هر سال به این تنوع افزوده می‌شود. این گل بسته به شرایط محیطی و آب و هوا در طول تابستان و پاییز و از اواخر خرداد می‌تواند گلدهی داشته باشد. گل اطلسی گیاه گرمادوستی است و نور مستقیم آفتاب باعث شکوفا شدن گل‌هایش می‌شود. گل اطلسی در روز بوی خاصی ندارد اما عطر ملایم آن در شب ها قابل استشمام است.

گل های تزیینی خانه,تزیین خانه با گل های زینتی

گل اطلسی حساس به سرماست و به نسبت سایر گل‌ها رشد سریعی دارد

گل شمعدانی

احتمالا برای اکثر ما نوستالژی ترین گل، شمعدانی است؛ چرا که در خانه مادربزرگ ها حضوری همیشگی داشت و شاید به همین خاطر یک گل پرطرفدار ایرانی است. شمعدانی در رنگ های مختلفی موجود است و در ایران نوع خارجی آن بیشتر با نژاد هلندی کاشت می‌شود. این گل قدمت زیادی دارد و اصل آن به کشور آفریقای جنوبی باز می‌گردد. شمعدانی به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد و به همین خاطر اغلب در زمستان گل نمی دهد.

نگهداری گل های آپارتمانی,آشنایی با گل های آپارتمانی

گل شمعدانی به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد و به همین خاطر اغلب در زمستان گل نمی دهد و یکی زیباترین گلهای آپارتمانی است

گل قاشقی
این گیاه با رنگ سبز و برگ‌ های براقش به راحتی تمیز می‌شود؛ به همین خاطر مورد پسند بسیاری از خانم ها است. برگ های این گل به شکل قلب و زادگاه اصلی آن جنگل‌های آمازون برزیل است. نور ملایم برای این گل کافی است. پس مراقب اشعه مستقیم آفتاب به‌خصوص حوالی ظهر باشید.

شناسایی گل های آپارتمانی, آشنایی با گل های زینتی

نور ملایم برای گل قاشقی کافی است

گل بگونیا
بگونیا هم مثل همه گل‌ها انواع مختلفی دارد. یکی از نژادهای این گل، بگونیای عروس یا واکسی است. این گل از آن دسته گیاهان مقاومی است که احتمالا در نگهداری اش به مشکلی برنمی‌خورید. بگونیا اگر خوب تغذیه شود مثل بنفشه آفریقایی بسته به نور و کودش تمام سال برای‌تان دلبری می‌کند. تنها مشکلی که دارد این است که نسبت به سرما حساس است و به همین خاطر از آن به عنوان گلی که تنها یک سال ‌مهمان خانه‌هاست یاد می‌کنند. با این وجود اگر خوب از این گل مراقبت کنید، می‌توانید یک گل آپارتمانی مقاوم و گلدار داشته باشید؛ درست همان چیزی که هر خانمی از نگهداری گل انتظار دارد …

شناخت گل های آپارتمانی,گل های آپارتمانی تزیینی

گل بگونیا از آن دسته گیاهان مقاومی است که در نگهداری اش به مشکلی برنمی‌خورید و یکی از زیباترین گلهای آپارتمانی

گل حسن یوسف
این گل همیشه جزء انتخاب‌های اول برای خانم‌هایی است که قصد پرورش گل و گیاه را دارند. حسن یوسف به دلیل رشد خوبی که دارد در صورت نگهداری صحیح سال‌ها ‌مهمان خانه‌های شماست. تنوع رنگ های مختلف حسن یوسف و دوام و زیبایی برگ‌های آن باعث می‌شود  بین همه، گل محبوب و شناخته شده‌ای باشد. این گل نیازی به نور مستقیم ندارد و بهتر است نور با فیلتر به آن بتابد. انواع آن از نظر میزان نیاز به آب متفاوت است. بعضی از انواع این گل اگر آب کمی به آنها برسد، سریع پژمرده می‌شوند و برخی دیگر تا زمان خشک شدن خاک نیازی به آب ندارند.

تزیین خانه با گل های زینتی, تزیین خانه با گل های آپارتمانی

گل حسن یوسف نیازی به نور مستقیم ندارد و بهتر است نور با فیلتر به آن بتابد

گل بن سای
خیلی مراقب این گل باشید! حتما گیاه بن‌سای را در فصل بهار بخرید. از فروشنده محل نگهداری (داخل آپارتمان یا فضای باز) و سایر نیازها و همچنین نوع بن‌سای را بپرسید تا بتوانید به خوبی از آن مراقبت کنید. این گیاه، شبیه‌سازی شکل درخت در ابعاد کوچک تر است؛ به همین خاطر بسیار پرطرفدار است. یکی از نکات مهم نگهداری بن‌سای در خانه، داشتن شرایط محیطی مساعد است. اگر محل انتخاب شده برای گیاه مناسب نباشد به خوبی رشد نمی‌کند و پژمرده خواهد شد.

آشنایی با گل های آپارتمانی,گل های تزیینی خانه

گل بن‌سای را حتما در فصل بهار بخرید

عواملی مانند نور، سایه، نحوه آبیاری در کوتاه‌مدت می‌تواند بر عمر گیاه موثر باشد. بن سای تقریبا نوعی هویت برای هنر ژاپنی‌ها محسوب می‌شود و هنوز هم ژاپنی‌ها با استفاده از آن در مجالس و مناسبت‌های مهم بر اهمیت قدمت این درختچه‌ها تاکید دارند.

 

زیباترین گلهای آپارتمانی