طرز تهیه سالاد دانه سویا و نان خوشمزه

آموزش و دستور تهیه سالاد دانه سویا و نان

سالاد نان و دانه های سویا

سالاد |  انواع سالاد |  تهیه سالاد |  طرز تهیه سالاد |  سالاد نان و دانه های سویا |  طرز تهیه سالاد نان و دانه های سویا |  مواد لازم سالاد نان و دانه های سویا |  طرز پخت سالاد نان و دانه های سویا

زندگی ایرانی برای افرادی که راهل خوراک و سالادهای کاملا گیاهی هستند، امروز می خواهد سالاد نان و دانه های سویا را معرفی نماید، با ما همراه باشید تا با سالاد سبزیجات آشنا گردید .

سالاد سبزیجان نان و دانه های سویا

این سالاد، بدون گوشت می‌باشد اما کاملاً مقوی و سرشار از پروتئین است و در سس مخصوص آن از ریحان، روغن زیتون و سرکه استفاده شده است.

مواد لازم سالاد نان و دانه های سویا

مقدار مواد زیر برای ۶ نفر کافی است.

نان تست برشته شده-۱۲ برش

ماست کم چربی-۲/۱ فنجان

سس بالزامیک-۱ نسخه

سیر کوچک رنده شده-۱ عدد

لوبیا سبز تمیز شده-۶۰۰ گرم

دانه سویا تازه یا یخ زده-۳۰۰ گرم

گوجه فرنگی زرد نصف شده-۲ فنجان

ریحان تازه خرد شده-۲ قاشق غذا خوری

برگ ریحان تازه برای تزیین

پنیر فتا-۴/۳ فنجان

مدت آماده سازی:۳۰ دقیقه

مدت پخت: ۶ دقیقه

سس بالزامیک :

در یک مخلوط کن ۴/۱ فنجان روغن زیتون، ۲ قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک، ۲ قاشق غذا خوری سرکه قرمز، ۴/۱ فنجان ریحان خرد شده را مخلوط کنید تا یکدست شود. نمک و فلفل هم به عنوان چاشنی به آن اضافه کنید.

طرز تهیه سالاد نان و دانه های سویا

-در یک کاسه پنیر فتا و ماست را مخلوط کنید و با استفاده از چنگال آنها را به صورت پوره در آورید. ریحان و سیر با نمک و فلفل سیاه را به آن اضافه کرده و برای ۸ ساعت آن را در یخچال قرار دهید.

-در یک ماهی تابه ۸ فنجان آب نمک ملایم بریزد و بگذارید روی اجاق تا داغ شود، سپس لوبیا سبز و سویا را به آن اضافه کنید، حرارت را کاهش دهید، تا وقتی که پخته شوند و یا در حدود ۶ تا ۸ دقیقه آنها را بپزید، سپس خشک کنید بگذارید تا خنک شود. سس را آماده کنید.

-به مخلوط دانه ها گوجه فرنگی ها را اضافه کنید و نم نم نصف سس را به روی آن بریزید، هم بزنید تا مزه دار شود، ۸ دقیقه سرد کنید.

-مخلوط پنیر را روی آن ریخته و برشهای نان را هم روی بشقاب ها بگذارید، باقیمانده سس را به آن اضافه کنید.