دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - Monday 24 January 2022
کد خبر : 42429
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۴

ده اشتباه بزرگ و رایج در شغل بازاریابی

اشتباهات در بازاریابی ده اشتباه بزرگ و رایج در شغل بازاریابی اگر بازاریابی محتوا بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد بهتر است قبل از شروع کردن این بخش با اشتباهات رایج و بزرگ در این روش آشنا شده باشید. به گزارش آلامتو؛ خواه محصولی را به‌صورت آنلاین بفروشید، فروشگاه فیزیکی خود را در فضای آنلاین تبلیغ کنید یا اینکه از سفارش‌دهندگان تبلیغ که برای حضور […]

اشتباهات در بازاریابی

Biggest content Marketing Mistakes

ده اشتباه بزرگ و رایج در شغل بازاریابی

اگر بازاریابی محتوا بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد بهتر است قبل از شروع کردن این بخش با اشتباهات رایج و بزرگ در این روش آشنا شده باشید.

به گزارش آلامتو؛ خواه محصولی را به‌صورت آنلاین بفروشید، فروشگاه فیزیکی خود را در فضای آنلاین تبلیغ کنید یا اینکه از سفارش‌دهندگان تبلیغ که برای حضور بر روی وب‌سایت شما هزینه می‌کنند، کسب درآمد کنید. سودآوری خود را با ارتکاب این اشتباهات بازاریابی محتوا به خطر نیندازید.

اگر می‌خواهید از فضای آنلاین کسب درآمد داشته باشید، باید به‌خوبی با اصول بازاریابی محتوایی آشنایی کامل داشته باشید. خواه کسب‌وکار شما به‌طور ۱۰۰% آنلاین باشد یا دارای یک فضای فیزیکی هم باشید، هیچ جایگزینی برای استفاده از مقالات آموزشی، ویدئو و تصاویر مختلف برای جلب مشتریان بالقوه به سمت خودتان وجود ندارد.

در ادامه مجموعه‌ای از اشتباهات بازاریابی محتوا مختلف را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که اغلب افرادی که در این حوزه وارد می‌شوند، مرتکب آن می‌شوند:

۱٫ محتوا آری، اما بدون رعایت جنبه بازاریابی

فقط و فقط به این دلیل که شما آن‌ها را درست می‌کنید، به این معنی نیست که همه آن را می‌بینند. خیلی از وب‌سایت‌ها باوجود داشتن مطالب خوب و دسته اول بازهم بازدیدکننده زیادی ندارند. بازاریابان محتوایی خوب می‌دانند که ترویج و تبلیغ یک محتوای خوب و کاربردی گاهی بیش از فرایند تولید آن نیاز به زمان دارد.

به عبارتی باید به هر بخش از محتوا خودتان به‌عنوان یک موجودی انبار نگاه کنید. از شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و … برای اطلاع‌رسانی در مورد آن استفاده کنید و با دیگران وبلاگ نویسان شبکه‌سازی کنید و محتوا خود را بشناسانید.

همچنین بخوانید: ۶ اشتباه رایج در بازاریابی محتوا

۲٫ تهیه خیلی سریع محتوا

تهیه یک بخش محتوا برای شما چقدر زمان می‌برد؟ پاسخ بسیاری از افراد حرفه‌ای به این پرسش چیزی در حدود ۴ تا ۵ ساعت است و البته برخی هم چیزی در حدود ۱۰ ساعت را اعلام می‌کنند. برای قضاوت عادلانه در این رابطه می‌توان گفت که مراحل ویرایش و تائید آن توسط دیگر بخش‌ها و سپس انتشار شاید بیشتر زمان شما به خود اختصاص دهد، اما اگر درمجموع شما زمانی کمتر از ۱ ساعت برای هر بخش از محتوای خود استفاده می‌کنید، باید گفت که این روند خیلی استاندارد نیست.

۳٫ سعی در تهیه محتوا به‌صورت انفرادی و تنها

همچنین همین تحقیق اعلام می‌کند که تولیدکنندگان محتوا تصور می‌کنند که پیدا کردن ایده برای تهیه محتوا کاری سخت و دشوار است. اما اگر توجه داشته باشید که بسیاری از تولیدکنندگان خبره و قدیمی هم با چنین مسئله‌ای روبرو بوده و برای پیدا کردن ایده تلاش بسیاری می‌کنند، آنگاه اذعان خواهید داشت که نیاز داشتن به‌قدری کمک شاید برای شما نطقی باشد.

۴٫ تولید محتوا برای خودتان

پیش‌ازاین شنیده‌اید که مشتریان خود را می‌شناسید و باید حتماً بشناسید. البته زمانی که درگیر کسب‌وکار خودتان باشید، شاید این کار قدری سخت و مشکل باشد. باید توجه داشته باشید که مشتریان شما هم به‌طور طبیعی همواره اطلاعاتی کلی در مورد شما و صنعت شما دارند و سپس تبدیل به مشتری شما شده‌اند. پس باید محتوایی تهیه کنید که آن‌ها خواهان استفاده از آن باشند. اگر زمانی در این رابطه شک داشتید، از مشتریان خود بپرسید که خواهان مطالعه چه چیزی هستند، مطمئناً از پاسخ‌ها شگفت‌زده می‌شوید.

همچنین بخوانید: چگونه محتوای با کیفیت تولید کنیم؟

۵٫ زیاد در مورد خودتان صحبت نکنید

باهم صادق باشیم! مردم اصلاً تمایلی در رابطه با خواندن درباره استخدام کارمند جدید شما، باز کردن یک شعبه جدید یا شکسته شدن رکورد فروش شما ندارند. مگر اینکه یک ستاره معروف سینما یا . . . باشید! (پس درج این مطالب را برای انتشار در وبلاگ شخصی نگاه‌دارید).

مردم خواهان سرگرمی، آموزش دیدن، به چالش کشیده شدن و حرکت کردن هستند. اگر مثلاً رئیس‌جمهور قبلی اکنون برای شما کار می‌کند، این شاید موضوع خوبی برای نوشتن در مورد استخدام شما باشد، در غیر این صورت آن را برای موقعیت دیگری نگاه‌دارید.

۶٫ همواره در مورد محصول و خدمات خود صحبت نکنید

اگر یک تبلیغ تلویزیونی، یک شبکه تلویزیونی خرید خانگی یا یک نمایشگاه را قبلاً دیده باشید، به‌خوبی می‌دانید که این موارد همه و همه فقط در مورد محصول خودشان صحبت می‌کنند، این استراتژی را برای محتوای آنلاین خود استفاده نکنید. باوجوداینکه همه این کار را می‌کنند، اما مطمئن باشید که مشتریان شما از این موضوع خوشحال نمی‌شوند. در رابطه با یک مشکل بنویسید و مرحله‌به‌مرحله در مورد حل و رفع آن با استفاده از محصول خودتان توضیح دهید، البته این هم همچنان یک تبلیغ است، ولی در پوشش یک محتوای آموزشی ارائه‌شده است.

۷٫ با مشتریان خود تعامل برقرار کنید

اگر محتوایی فوق‌العاده تولید می‌کنید، احتمالاً مخاطبان شما بر روی سایت شما و یا شبکه‌های اجتماعی انتشاردهنده آن شروع به ابراز نظر و عقیده خود می‌کنند. زمانی که چنین می‌شود، باید حتماً به این نظرات پاسخ دهید. به هر یک به‌صورت کاملاً شخصی و انفرادی پاسخ دهید و در پاسخ از نام آن‌ها استفاده کنید. اگر با محتوا و نظر شما مخالف هستند، ازنظر آن‌ها تشکر کنید، اما وارد هیچ‌گونه بحثی با آن‌ها نشوید. از طریق تعامل داشتن با مخاطبین و خوانندگان خودتان، شما درواقع در حال تبلیغ کردن برای محصول خودتان، شرکت خودتان هستید، البته بدون اینکه مخاطب شما به این موضوع پی ببرد.

۸٫ عدم وجود فراخوان به عمل

گاهی اوقات شاید روی آوردن به شیوه‌های فروش سخت خوب و مناسب باشد. اگر یک متن تبلیغی یا توصیفی در مورد محصول خود تهیه‌کرده‌اید، اگر به‌طور مستقیم از مشتری درخواست خرید محصول را داشته باشید، نه‌تنها خوب است، بلکه حیاتی است. این گفته قدیمی را به یاد داشته باشید که اگر شما درخواست خرید از مشتری را مطرح نکنید، نباید خریداری شدن محصول خود را هم انتظار داشته باشید.

۹٫ فراموش کردن ایمیل

امروزه همه و همه به شما می‌کنند که برای بازاریابی فقط و فقط بر روی شبکه‌های اجتماعی تمرکز داشته باشید. البته شکی نیست که شبکه‌های اجتماعی بخش مهمی از استراتژی بازاریابی محتوایی شمارا تشکیل می‌دهند اما هرگز آن لیست ایمیل‌های وفادار به خودتان و برند خودتان را فراموش نکنید. به‌طورکلی ایمیل نرخ تبدیل بیشتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی دارد و مشتریان شما هم در فضای ایمیل نسبت به شبکه‌های اجتماعی انتظار دیدن چیزی فروش محور را بیشتر دارند.

۱۰٫ عدم توجه به هدف‌گذاری مجدد

اگر برای تولید یک بخش از محتوای خودتان به چیزی در حدود ۵ ساعت زمان نیاز دارید، این محتوا نمی‌تواند تنها به‌عنوان یک فعالیت و یک تلاش در نظر گرفته شود که پس‌ازاین ۵ ساعت دیگر کار تمام‌شده و نیاز به کار مجدد و مضاعف بر روی آن وجود ندارد. تولیدکنندگان بزرگ محتوا به‌خوبی می‌دانند که یک محتوا تولید برای یک هدف دارای کاربردها و استفاده‌های بسیار زیادی است. مصلا یک ویدئو می‌تواند تبدیل به یک محتوای وبلاگ برای شما شود. یک وبینار می‌تواند تبدیل به یک محتوای آموزشی و حتی تبلیغی شود و آن محتوا آموزشی می‌تواند خود در چندین نوبت و بخش قابل تهیه و انتشار باشد. یک قانون سرانگشتی در این رابطه می‌گوید که هر بخش محتوایی که تولید می‌کنید، قابلیت استفاده برای ۵ نوبت متوالی دیگر را هم دارد. پس آن زمان ۵ ساعتی برای تهیه یک بخش از محتوا، خیلی هم زیاد به نظر نمی‌رسد، درست است؟

نتیجه‌گیری

استفاده از بازاریابی آنلاین برای جلب‌توجه مخاطب در فضای آنلاین بسیار لازم و حیاتی است. به روش‌های استفاده از محتوا در فضای آنلاین بیشتر فکر کنید. مطمئناً خودتان به‌عنوان مخاطب وارد این فضا نمی‌شوید که محتوایی مملوء از تبلیغات برای فروش فقط و فقط یک محصول خاص را ببینید. شاید تمایل به خندیدن داشته باشید، بخواهید چیزی یاد بگیرید یا احساس خاصی را تجربه کنید. پس‌ کاری کنید که محتوای تولید شما متناسب با آن چشم‌انداز باشد. سپس در مرحله بعد آن را ترویج و تبلیغ کنید تا خوانندگان زیادی را جلب کنید.

موضوع آزاد

 

ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 12
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

لطفاً جمع زیر را انجام دهید *


تبلیغات در زندگی ایرانی تبلیغات در زندگی ایرانیtitle= تبلیغات در زندگی ایرانی