راه های پیشگیری از واریس چیست ؟ + درمان واریس

راه های پیشگیری از واریس چیست ؟
روشهای جلوگیری و درمان واریس

درمان واریس: اگر شما یا اطرافیانتان به واریس مبتلا هستید و می خواهید آن را درمان کنید و یا اگر در نظر دارید از ابتلا به واریس پیشگیری کنید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا هم روش درمان و هم روشهای پیشگیری را مطلع شوید .روش پیشگیری از واریس

روشهای درمانی برای واریس:

اولین روش درمانی برای بیماری واریس:جوراب‌های مخصوص واریس

این جوراب ها باعث می شوند خون به سمت بالا هدایت شود و در ضمن این جوراب ها واریس را رفع نمی کنند فقط آن را تسکین می دهند.

دومین روش درمانی برای بیماری واریس: اسکلروتراپی
در این روش درمانی با استفاده از یک سوزن، محلولی به داخل رگ‌های وریدی تزریق می‌شود. که در نتیجه استفاده از این روش رگ‌های واریسی لخته شده و از بین می‌رود. معمولا در عرض ۷ الی ۱۰ روز ظاهر رگ‌های واریسی از بین خواهد رفت.

توجه داشته باشید که: این روش کمی دردناک است.

سومین روش درمانی برای بیماری واریس: فرسایش حراراتی
این روش از یک لیزر یا فرکانس رادیویی برای داغ کردن و بستن ورید‌ها استفاده می‌کند. با استفاده از سونوگرافی جراح قادر است کاتتر را داخل رگ‌های مورد نظر قرار دهد و سپس با استفاده از لیزر یا الکترود امواج رادیویی به درمان واریس بپردازد. اینکار باعث فرو ریختن دیواره‌های عروق می‌شود. ممکن است به بیهوشی عمومی نیاز داشته باشید. البته برخی از جراحان از بی حسی موضعی برای اینکار استفاده می‌کنند. فرسایش حرارتی نسبت به اسکلروتراپی درد کمتری دارد و موثرتر است.

چهارمین روش درمانی برای بیماری واریس: خارج کردن رگ‌ها
واریس سیاهرگ را می‌توان به صورت فیزیکی از پا خارج کرد. این روش از طریق برش‌های بسیار ریز انجام می‌شود. این روش معمولا به خاطر تعداد برش‌هایی که مورد نیاز است کمتر از سایر گزینه‌ها رواج دارد.

توجه داشته باشید که: این فرآیند برای واریس‌های بسیار بزرگ، دردناک و متورم بهترین گزینه است. این درمان معمولا توسط متخصص ورید انجام می‌شود.

پنجمین روش درمانی برای بیماری واریس: وناسیل(VenaSeal)
توجه: یکی از جدیدترین روشهای درمان واریس وناسیل است.

وناسیل یک چسب مخصوص است که باعث بسته شدن رگ‌های آسیب دیده می‌شود.

مزایای استفاده از وناسیل در درمان برای واریس:

۱- این روش به اندازه تکنیک حرارتی که قبلا نیز ذکر شد، موثر است و می تواند باعث نابودی رگ‌های واریسی شود.

۲- این روش آسیبی به اعصاب وارد نمی‌کند و تنها به بی حسی در مکان مورد نظر نیاز دارد.

۳- استفاده از جوراب‌های مخصوص واریس نیز لازم نیست.

۴- امکان انجام این روش در یک جلسه وجود دارد.

روشهای پیشگیری از بیماری واریس

یکی از دلایل ابتلا به واریس ژنتیک است اما سبک زندگی هم در برخی افرادی که زمینه ارثی ندارند نیز در ابتلا به واریس بسیار مهم است.بنابراین بهترین روش برای جلوگیری از بروز واریس، دنبال کردن یک سبک زندگی فعال است. تمرینات پا همچون پریدن و پیاده روی می‌تواند به گردش جریان خون کمک کند. همچنین باید از ایستادن‌های طولانی مدت اجتناب کنید. هر جایی که ممکن بود بنشینید و پای خود را دراز کنید تا فشار موجود بر روی سیاهرگ‌ها کاهش پیدا کند. شما همچنین باید از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند خودداری کنید. هر چقدر کفش مسطح‌تر باشد به ماهیچه‌های پا فشار کمتری وارد می‌شود و همین امر از بروز بیماری‌هایی همچون واریس جلوگیری می‌کند.

منبع:مجله سلامت

جلو گیری از واریس پا |  راههای پیشگیری از واریس |  روشهای پیشگیری از ابتلا به |  علت بیماری واریس |  درمان بیماری واریس |  پیشگیری از بیماریها | درمان واریس | روشهای پیشگیری از واریس | غذاهای مفید برای بیماری واریس | تغذیه در بیماران مبتلا به واریس | درمان واریس با لیزر | دلایل اصلی واریس | جوراب‌های واریس

دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *لطفاً جمع زیر را انجام دهید *