جزئیات آزاد سازی شهر تدمر / بیانیه فرماندهی ارتش سوریه

جزئیات آزاد سازی شهر تدمر / بیانیه فرماندهی ارتش سوریه

شهر تدمر آزاد شد/بیانیه فرماندهی کل ارتش سوریه درباره آزادسازی تدمر

جزئیات آزاد سازی شهر تدمر / بیانیه فرماندهی ارتش سوریه

شبکه تلویزیونی قطری الجزیره نیز لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: یک منبع نظامی در سوریه از تسلط کامل ارتش این کشور بر شهر تدمر پس از عقب راندن تروریست‌های داعش از این شهر خبر داد.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه لحظاتی پیش در خبر فوری اعلام کرد: یگانهای ارتش سوریه پس از آزاد سازی کامل شهر تاریخی تدمر واقع در حومه شرقی حمص در حال تعقیب باقیمانده عناصر داعش هستند.

ارتش سوریه همزمان با آزاد سازی کامل شهر باستانی و استراتژیک تدمر در حال پاکسازی این از عناصر تروریستی گروه تروریستی داعش است.

به گزارش پایگاه خبری النشره،‌ منابع نظامی در ارتش سوریه اعلام کردند: ارتش سوریه و نیروهای مسلح با همکاری گروههای دفاع مردمی توانستند کنترل شهر تدمر را به دست گیرند و عناصر باقی مانده از گروه تروریستی داعش در این منطقه را تحت تعقیب قرار دادند.

این منبع همچنین اعلام کرد:‌ نیروهای یگان مهندسی، شهر تدمر را به طور کامل از مین و بمب پاکسازی و عناصر باقی مانده از گروه تروریستی داعش را دستگیر کردند و آخرین مخفی گاه آنها را در این شهر از بین بردند.
فرماندهی ارتش سوریه بیاینه ای را درباره آزادسازی شهر تدمر در استان حمص این کشور صادر کرد.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، فرماندهی ارتش سوریه با صدور بیانیه ای اعلام کرد نیروهای این کشور در ادامه عملیات خود موفق شدند در شرق استان حمص سوریه با پوشش هوایی جنگنده های سوری و روسی، امنیت و ثبات را به شهر تدمر بازگردانند و کنترل کامل این شهر و کوهها و تپه های مشرف بر آن را در دست بگیرند.

در ادامه این بیانیه آمده است: تسلط کامل بر شهر تدمر ثابت می کند ارتش قهرمان سوریه با همکاری دوستانش تنها نیروی کارآمد و توانمند در مبارزه با تروریسم و ریشه کن کردن آن است.

مشروح بیانیه ارتش سوریه درباره آزادسازی تدمر

سخنگوی ارتش سوریه بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح این کشور را درباره آزادسازی شهر تدمر منتشر کرد.
شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ در بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه آمده است: در ادامه عملیات گسترده، دقیق و کارآمد، نیروهای ما مستقر در شرق استان حمص با همکاری گروه های دفاع مردمی و با حمایت و پشتیبانی نیروی هوایی سوریه و روسیه ماموریت خود را با موفقیت اجرا کردند و امنیت و ثبات را به شهر تدمر بازگرداندند و کوه ها و تپه های مشرف بر این شهر را به کنترل کامل خود درآوردند.
این سخنگوی ارتش سوریه افزود: شمار زیادی از تروریست های داعش در این عملیات کشته و خودروها و مواضع آنها منهدم شد. اهمیت این موفقیت بزرگ به موقعیت راهبردی و مهم شهر تدمر بر می گردد که نقطه ارتباط اصلی بین مناطق مرکزی، جنوبی، شرقی و شمالی سوریه است. تدمر همچنین از نظر تاریخی و گردشگری اهمیت دارد. قدیمی ترین تمدن های انسانی در طول تاریخ در این شهر شناسایی شده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: این موفقیت همچنین ضربه شدیدی به گروه تروریستی داعش است و زمینه ساز از دست رفتن روحیه و فروپاشی گسترده مزدوران این گروه و سرآغاز شکست آن خواهد بود. ارتش قهرمان سوریه با همکاری دوستان تنها نیروی کارآمد و توانمند در مبارزه با تروریسم و ریشه کن کردن آن است. شهر تدمر پایگاهی برای گسترش عملیات نظامی نیروهای مسلح قهرمان ما ضد گروه تروریستی داعش در محورها و جبهه های مختلف از جمله دیرالزور و الرقه خواهد بود و تروریست های این گروه بیش از پیش در تنگنا قرار می گیرند و خطوط پشتیبانی آنها در مناطق در کنترل آنها قطع می شود تا این مناطق به طور کامل آزاد شوند و حضور تروریست ها در این مناطق پایان یابد. فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاکید می کند ارتش قهرمان با همکاری گروه های دفاع مردمی و نیروی هوایی سوریه و روسیه به عملیات خود ضد داعش، جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی ادامه خواهد داد. این فرماندهی تاکید می کند نیروهای مسلح قهرمان ما امروز بیش از هر زمان دیگری قدرت و اراده برای موفقیت ماموریت خود در نابود کردن تروریسم دارند و از همه مردم سوریه می خواهد تا در حمایت از نیروهای مسلح برای بیرون راندن تروریست ها و بازگرداندن امنیت و ثبات به سراسر کشور با یکدیگر متحد شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *لطفاً جمع زیر را انجام دهید *