مزایای زردچوبه برای سلامتی و درمان بیماری ها

مزایای زردچوبه برای سلامتی و درمان بیماری ها

curcuma

یکی از دلایل استفاده زیاد زردچوبه در آشپزی به دلیل مزایای زردچوبه برای سلامتی و درمان بیماری ها به وسیله این ادویه موثر می باشد.

لازم بذکر است که استفاده از زردچوبه به منظور درمان بعضی از بیماری ها بسیار رایج و موثر می باشد.. بنا بر تحقیقات علمی و دانشگاهی زردچوبه قوی تر از ۱۴ داروی پر مصرف است. بی دلیل نیست که زردچوبه و درمان با زردچوبه به عنوان یکی از موثرترین و قوی‌ترین جایگزین­ ها برای داروهای خاص است. مطالعات علمی بر روی این ادویه در طول دهه­‌ی پیش نشان داده است زردچوبه چقدر شگفت­ انگیز است. نکته­‌ی جالب توجه در مورد این ادویه خواص درمانی باور نکردنی است که در تحقیقات سرطان­‌های مقاوم به یک/چند دارو از خود نشان داده است.

اگرچه ده‌ها ماده­‌ی دیگر وجود دارند که تاثیرشان را در مقابل شیمی­‌درمانی و نیز سرطان‌های مقاوم به اشعه نشان داده است، تحقیقات نشان داده است کورکومین یا همان ماده­‌ی رنگی زرد چوبه راه‌حل بهتری در موارد سرطان‌های مقاوم به یک/چند دارو است. با این حال، آن­چه درمورد استفاده از زردچوبه به عنوان جایگزینی برای دارو خلاصه می‌شود این است که بدانید مصرف زردچوبه در رژیم غذایی‌تان می‌تواند بسیار بهتر از آن باشد که تا لحظه­‌ی آخر منتظر بمانید و زردچوبه را به عنوان نوعی “درمان” امتحان کنید.

تقویت خود با مصرف زرد چوبه در پخت‌­وپز روزانه می­تواند ارزشمندی­‌اش را در طول زمان و ادامه­‌ی مصرفش نشان دهد. بله، اثبات شده است که زردچوبه ماده­ای بسیار سالم است و به بهبود انواع ناراحتی­‌های بدن انسان کمک می­کند، با این وجود باید آن را به عنوان یک ادویه استفاده کرد زیرا بیش­تر به این صورت استفاده می‌شود. گمان نکنید این مقاله برای لاف زدن درمورد زردچوبه به عنوان نوعی ابردارو است، زیرا این گونه نیست، فقط چیزی است که هر روز باید در پخت­‌وپزتان استفاده کنید تا بدرستی از فواید عالی کورکومین بهره‌­مند شوید.

نکته­ی جالب دیگر در مورد زرد چوبه این است که کورکومین را می‌توان به عنوان یک ماده ضد التهاب موثر به کار برد. در واقع مشخص شده است که زردچوبه جایگزینی بسیار موثرتر از ناپروکسن ، فنیل‌ بوتازون ، سولینداک ، ایندومتاسین ، دیکلوفناک ، دگزامتازون ، تاموکسی‌­فن و سلکوکسیب می‌باشد. دلیل این امر قابلیت زردچوبه در اجرای فعالیت­‌های ضد التهابی و ضد تکثیر علیه سلول‌های توموری یافت شده در بدن است. اگر با زرد چوبه آشپزی می­کنید، احتمالا متوجه شده‌اید که درمورد ضد التهاب بودن چقدر موثر است.

بار دیگر تاکید می­کنم، زرد چوبه باید به عنوان یک ادویه در نظر گرفته شود و به جای آن­که به عنوان درمانی دقیقه‌­آخری برای رفع مشکل­تان در آن لحظه به کار گرفته شود، باید به عنوان یک ادویه در آشپزی استفاده شود. با این حال، هیچ وقت برای استفاده­ از زردچوبه در رژیم غذایی دیر نیست. برخی از دستور پخت‌هایی را که شامل زرد چوبه هستند بررسی کنید یا درمان‌هایی طبیعی بیابید که حاوی استفاده از زرد چوبه هستند. زرد چوبه ماده­ای بسیار قوی برای بدن است اما بهتر است به عنوان ادویه­‌ی دیگری برای غذا محسوب شود.

تمامی محتویات پزشکی و سلامت در این وب‌گاه صرفا بر مبنای ارائه‌ی اطلاعات است و هرگز نباید به عنوان برنامه‌ی تشخیصی یا درمانی خاص برای هرگونه موقعیت فردی تلقی شود. استفاده از این وب‌گاه و اطلاعات موجود در آن هرگز به مثابه‌ی ایجاد رابطه‌ی پزشک و بیمار نیست. همواره در صورت بروز هرگونه پرسش یا مشکلی در زمینه‌ی سلامت شخصی خود یا دیگران حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.

دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *لطفاً جمع زیر را انجام دهید *