نحوه پخت لوبیا پلو شیرازی

نحوه پخت لوبیا پلو شیرازی

شیراز یکی از شهرهای توریستی ایران است که به جرات می توان گفت دارای شهرت جهانی است و اکثر جهانگردان و توریست ها نام شیراز را شنیده اند و حداقل یکبار به شیراز سفر کرده اند. شهر شیراز علاوه بر اینکه دارای جاذبه های گردشگری است دارای فرهنگ غنی است که یکی از عناصر این فرهنگ تنوع غذایی آن است. در این مطلب برای شما همراهان خوب پورتال تاروت رنگی از بین انواع غذهای شیرازی روش درست کردن لوبیا پلو شیرازی را در نظر گرفته ایم که امیدواریم درست کنید و از طعم آن لذت ببرید.

لوبیا پلو شیرازی یک پیشنهاد ویژه

مواد لازم:

برنج = ۴ پیمانه
لوبیا چشم بلبلی= ۱ و ۱/۲ پیمانه
شوید خشک= به مقدار لازم
زردچوبه= نصف قاشق غذاخوری
مرغ یا گوشت پخته = به دلخواه

نحوه پخت لوبیا پلو شیرازی :

برنج را شسته همرا با نمک خیس میکنیم .
پس از این مدت اب را جوش اورده نصف قاشق غذاخوری زردچوبه به اب در حال جوش اضافه میکنیم و برنج را داخل اب میریزیم وقتی برنج روی اب امد لوبیای پخته شده را داخلش ریخته و آبکش میکنیم .

%d8%b7%d8%b1%d8%b2-%d8%aa%d9%87%db%8c%d9%87-%d9%84%d9%88%d8%a8%db%8c%d8%a7-%d9%be%d9%84%d9%88-%d8%b4%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%85%d8%ac%d9%84%d8%b3%db%8c-1

کف قابلمه ای را کمی روغن ریخته سیب زمینی ورقه ورقه میگذاریم کمی نمک و زعفران روی سیب زمینیها میدهیم سپس از مخلوط برنج و لوبیا لایه ای ریخته مقداری شوید خشک میپاشیم و دوباره برنج به همین ترتیب تالایه اخر که شوید پاشیده برنج را دم میکنیم.
میتوانیم کمی زعفران هم روی برنج بدهیم .
این پلو خوشمزه را همراه با مرغ یا گوشت و یا کباب تابه ای سرو کنید .

دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *لطفاً جمع زیر را انجام دهید *