قلعه های دیدنی اسپانیا + عکس جاهای دیدنی کشور اسپانیا

قلعه های دیدنی اسپانیا + عکس جاهای دیدنی کشور اسپانیا

۱۰ قلعه‌ی زیبا در اسپانیا

قلعه کوکا-coca_castle

قصد سفر به اسپانیا را دارید؟ جاذبه‌های تاریخی اسپانیا بی شک یکی از گزینه‌های شما خواهد بود، در این میان می‌خواهیم به معرفی ۱۰ تا از زیباترین قلعه‌های اسپانیا بپردازیم:

در بیشتر قسمت‌ها ، قلعه‌های موجود در اسپانیا به طور زیبایی ساخته نشده است اگرچه در برخی موارد هم استثنا وجود دارد. این بناها اغلب بی روح، جدی و ترسناک هستند. آنها معمولا برای محافظت و محاصره‌ی اشغالگرانی همچون اهالی شمال افریقا تا پادشاه استان‌های همسایه طراحی شده بودند.در برخی از مواقع خانواده سلطنتی برای مدت کوتاهی در آن زندگی می‌کردند اما اغلب ساکنان آن‌ها زندانیان سیاسی و حاکمان وقت بود.

۱۰٫قلعه لورکا (Lorca Castle):

قلعه لورکا-lorca_castle

قلعه‌ی لورکا در استان مورسیا واقع شده و به عنوان یک قلعه‌ی دفاعی طراحی شده بود. از زمان ساخت آن در قرون وسطی، هرگز به زور توسط مهاجمان گرفته نشده است و همین مفهوم نیز به خوبی در مورد آن صادق است. یکی از مواردی که امروزه در قلعه به نمایش گذاشته می‌شود ، حمله به آن است. این قلعه در موقعیتی قرار گرفته است که به عنوان سنگر خورشید مشهور و شناخته شده است. این مکان رویدادهای فرهنگی و تاریخی مختلفی دارد. قلعه و نمایشگاه‌های آن در ناحیه‌ی بزرگی پراکنده شده و همین امر می‌تواند برای بازدید کنندگانی که دارای مشکلات جسمی و حرکتی هستند مانع بزرگی ایجاد کند.

۹٫قلعه کوکا (Coca Castle):

قلعه کوکا-coca_castle

قلعه‌ی کوکا در میان سایر قلعه‌های اسپانیا منحصر به فرد است. این قلعه تنها سه طرف دارد و در دامنه‌ی کوه ساخته شده که از هجوم اشغالگران و مهاجمان از عقب جلوگیری می‌کند. قلعه‌ی کوکا هچنین به خاطر معماری آن منحصر به فرد است زیرا این معماری اگرچه توسط مسیحی‌ها در اواسط قرن پانزدهم ساخته شده اما از موروها تاثیر زیادی گرفته است. بیشتر بخش داخلی آن در قرن اخیر تخریب شده اما بخش بیرونی آن هنوز دست نخورده باقی مانده است. قلعه‌ی کوکا به عنوان یک سفر یک روزه از سگوبیا بسیار عالی است و تنها برای تورها باز است.

۸٫قلعه‌ی لا موتا (Castle of La Mota):

قلعه‌ی لا موتا-castle_of_la_mota

قلعه‌ی لاموتا یک سنگر بازسازی شده است که قدمت آن به قرن یازدهم برمی‌گردد. در طول قرن‌ها ، پادشاهان کاستیل و آراگون بر سر آن می‌جنگیدند اما از قرن پانزدهم این بنا در اختیار کاستیل قرار گرفت. از آنجایی که این قلعه در تپه‌ای به نام Medina del Campo در استان وایادولید قرار گرفته است، در ناحیه‌ی اطراف غالب است. در زمان‌های قدیمی ، مردم از طریق یک پل متحرک وارد قلعه می‌شدند. این قلعه و سنگر قرون وسطی ، در طول سال‌ها بازسازی شده است. در زمانی ، از آن به عنوان زندانی برای محکومان استفاده می‌شده است. این مکان همچنین منزل افرادی همچون هرناندو پیزارو ، فاتح پرو و ​​ Cesare Borgia نیز بوده است.

۷٫قلعه‌ی بلور (Bellver Castle):

قلعه‌ی بلور-Bellver-Castle

مسافرانی که می‌خواهند از این قلعه بازدید کنند باید خود را به جزیره‌ی مایورکا برسانند. این قلعه نه تنها در میان سایر قلعه‌های اسپانیا بلکه در میان قلعه‌های اروپا نیز منحصر به فرد است زیرا شکلی دایره‌ای دارد. نه تنها دیوارهای اطراف آن به صورت کروی و دایره‌ای هستند بلکه برج و خود قلعه نیز به همین شکل ساخته شده است. پادشاه جیمز دوم در مایورکا این قلعه را در قرن چهاردهم بنا کرده است. این قلعه بعدها به عنوان زندان نظامی برای زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار گرفت. امروزه این قلعه میزبان موزه‌ی تاریخی است. قلعه‌ی بلور توسط جنگل‌ها احاطه شده و امروزه میزبان رویداد های فرهنگی مختلفی همچون کنسرت‌ها است.

۶٫قلعه‌ی Manzanares el Real:

قلعه‌ی-new_castle_of_manzanares_el_real

این قلعه نمایانگر تصویری با ابهت از قلعه‌های قرن پانزدهم بوده و یکی از قلعه‌هایی است که به خوبی در ناحیه‌ی مادرید حفظ شده است. این قلعه به خاطر اینکه در صحنه‌ای از فیلم حماسی ال سید نمایش داده شده، مشهور گشته است. این قلعه همچنین به عنوان قلعه‌ی د لس مندوزا شناخته شده است زیرا یک کاخ ریاست جمهوری برای این خانواده بود.این قلعه‌ی ۶ طبقه‌ای به طور کامل از گرانیت ساخته شده ونمونه‌ی خوبی از معماری نظامی است. امروزه این بنا میزبان موزه‌ای در قلعه‌ی اسپانیاست.

۵٫قلعه‌ی آلکازابا آلمریا:

قلعه‌ی آلکازابا آلمریا-alcazaba_of_almeria

این قلعه در جنوب اسپانیا واقع شده و بر روی تپه مشرف به شهرستان آلمریا قرار گرفته است. واژه‌ی آلکازابا از کلمه‌ای عربی گرفته شده است. خانه‌ها و مغازه‌ها درداخل این بنا وجود دارد. این بنا در ابتدا در قرن دهم توسط مسلمانان ساخته شد و سپس توسط کاتولیک‌ها تکمیل شد و موارد دیگر به آن اضافه گردید. علاقه مندان به سینما ممکن است بخشی از این قلعه را به خوبی بشناسند به خصوص اگر فیلم‌هایی همچون ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی را مشاهده کرده باشند.

۴٫قلعه‌ی پنافیل(Penafiel Castle):

قلعه‌ی پنافیل-penafiel_castle

این قلعه دراز بوده و تقریبا ۱۵۰ متر است و در تپه‌های پنافیل در استان وایادولید قرار گرفته است. برخی معتقدند درازی این قلعه شبیه یک کشتی است که دارای ۳۰ متر ارتفاع است. این قلعه ، بین قرن نهم و پانزدهم ساخته شده است. امروزه این قلعه میزبان موزه است.

۳٫قلعه‌ی Olite:

قلعه olite_castle

سفر به قلعه‌ی Olite تجربه‌ی یک فرهنگ خانواده سلطنتی مختلف در اسپانیاست. این مکان به عنوان کاخ Real de Olite نیز شناخته شده است و بر روی خرابه‌های رومی قرن اول ساخته شده بود، هر چند ساخت و ساز قلعه تا چندقرن بعد نیز انجام نشد.هر چند دولت اسپانیا از سال ۱۹۳۷ به بازسازی این قلعه پرداختند اما بیشتر قسمت‌های آن تخریب شده است.

۲٫قصر آلکازار سگوویا:

قصر آلکازار سگوویا-alcazar_of_segovia

این قلعه به عنوان یک سنگر ساخته شده بود. این قلعه متناسب با افسانه‌های اروپایی بوده و الهام گرفته از قلعه‌ی سیندرلا در والت دیزنی است. قلعه‌ی سگوویا بر روی یک تپه واقع شده و به بازدید کنندگان اجازه می‌دهد حسی شبیه به کشتی‌رانی در آن داشته باشند. پادشاهانی که در این قلعه زندگی می‌کردند شامل ایزابلا اول است که در سال ۱۴۷۴ در این مکان تاجگذاری کرده است. امروزه از این قلعه به عنوان موزه استفاده می‌شود.

۱٫قلعه‌ی الحمرا:

قلعه‌ی الحمرا-alhambra

مسافرانی که تنها زمان بازدید از یک قلعه را دارند بهتر است از این قلعه دیدن کنند. این بنا به خاطر ساختاری که دارد در اسپانیا مشهور شده است. ترجمه‌ی الحمرا به معنی قلعه‌ی قرمز است. جزییات معماری در آن بسیار ظریف و زیبا بوده و نشان‌دهنده‌ی تاثیر موروها در آن است. به خاطر جذابیت بی‌شمار این بنا، معمولا تعداد بازدید کنندگان محدود شده است. بیشتر مقامات رسمی و دولتی توصیه می‌کنند قبل از سفر به این ناحیه بلیت رزور شود.

جاهای دیدنی اسپانیا | مکانهای دیدنی اسپانیا | جاهای دیدنی مادرید اسپانیا | جاهای دیدنی بارسلونا اسپانیا | جاهاي ديدني مادريد اسپانيا | مناطق دیدنی مادرید اسپانیا | جاهای دیدنی شهر مادرید اسپانیا | مکانهای دیدنی شهر مادرید اسپانیا | جاهای دیدنی کشور اسپانیا | جاهاي ديدني كشور اسپانيا | مکانهای دیدنی کشور اسپانیا | مناطق دیدنی کشور اسپانیا | جاهای دیدنی کشور ایتالیا | مکانهای دیدنی کشور ایتالیا | مناطق دیدنی کشور ایتالیا | نقاط دیدنی کشور اسپانیا | اماکن دیدنی کشور ایتالیا | نقاط ديدني كشور ايتاليا | جاهای دیدنی بارسلونا اسپانیا | جاهای دیدنی بارسلون اسپانیا | مکانهای دیدنی بارسلون اسپانیا | عکس جاهای دیدنی اسپانیا | عکس از جاهای دیدنی اسپانیا | عکسهای جاهای دیدنی اسپانیا | عکس مناطق دیدنی اسپانیا | جاهای دیدنی تنریف اسپانیا

دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *لطفاً جمع زیر را انجام دهید *