سوپر استارهایی که با اینترنت غریبه اند

سوپر استارهایی که با اینترنت غریبه اند  

معمولا ستاره ها ارتباط خوبی با شبکه های اجتماعی دارند و مدام عکس ها و اخبار خود را روی فضای مجازی آپلود می کنند اما برخی از ستاره ها هم میانه ای با این کارها ندارند. در حالی که بسیاری از ستاره ها و چهره های هالییودی وقت زیادی را برای حضور در شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر،

اینستاگرام و اسنپ‌چت می گذرانند، ستاره هایی هم هستند که نمی خواهند هیچ نقشی در این سیرک رسانه ای داشته باشند و بعضی از آنها اصلاً از کامپیوتر و اینترنت و در کل فناوری دل خوشی ندارند و یا نمی خواهند میانه ای با آنها داشته باشند.

مثلاً کریستوفر واکن را در نظر بگیرید که اخیراً به نیوزویک گفته هرگز وسوسه نشده که “کارهای مازوخیستی” با کامپیوتر انجام دهد و مثلاً اسم خودش را در گوگل سرچ کند.در اینجا به سلبریتی هایی اشاره کرده ایم که دلشان می خواست در دورانی ساده تر بدون فناوری و بدون دردسرهای شبکه های اجتماعی، زندگی خوش و خرمی داشتند:

لوئی سی. کی.
لوئی سی. کی. در مصاحبه ای که اخیراً با برنامه “تونایت شو” داشت به جیمی فالون گفت که قسم خورده یک ماه از اینترنت استفاده نکند و قصد ندارد بعد از آن هم از اینترنت استفاده کند. این کمدین آمریکایی قبلاً هم مخالف سرسخت استفاده دائمی از تلفن همراه بود و در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه ای با کونان اوبراین گفته بود که استفاده دائمی از تلفن همراه توانایی آنها برای همدردی و حس غم و شادی را فرسوده می کند
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندکریستوفر واکِن

واکن در مصاحبه ای با نیوزویک قبل از اکران شدن فیلم جدیدش گفته بود که استفاده نکردن از کامپیوتر آرامش بخش است. او گفته بود: «همسرم همیشه به من میگه می تونی خودتو توی اینترنت سرچ کنی و کلی کار مازوخیستی انجام بدی. من هرگز چنین وسوسه ای نداشتم.»

ظاهراً هر وقت واکن قرار است در فیلمی بازی کند، تهیه کنندگان به او یک تلفن همراه می دهند و وقتی فیلمبرداری به پایان می رسد، او خود تلفن را پس می دهد.
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندوینونا رایدر

در سال ۲۰۱۰ بود که رایدر در مصاحبه ای گفت که هرگز از اینترنت استفاده نمی کند. در مصاحبه دیگری گفته بود که تقریباً هرگز از کامپیوتر نیز استفاده نمی کند. به گزارش پارس ناز  این ستاره سریال “چیزهای عجیب تر” گفت: «روی گوشی بلک‌بری ام یه ایمیل دارم و همین. هرگز هیچ وبسایتی رو نخوندم، هرگز.» حالا که بلک‌بری به تاریخ پیوسته، برایمان سوال است که این خانم بازیگر چطور با مردم ارتباط برقرار می کند.
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندآنجلینا جولی

در سال ۲۰۱۱، آنجلینا به یو اس ای تودی گفت که برای اولین بار به وبسایت آمازون مراجعه کرده و از گزینه ها و انتخاب های گوناگون این وبسایت شگفت زده شده بود. او در این مورد گفته بود: «مغزم آشفته شده بود و کاملاً گیج شده بودم. به نظرم بهتره از کاتالوگ استفاده کنم.» چند سال قبل از این مصاحبه نیز جولی اعتراف کرده بود که نمی داند چطور باید کامپیوتر را روشن کند!
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندبرد پیت

آقای پیت که به زودی شوهر سابق آنجلینا جولی می شود نیز کم از همسرش ندارد. جدا از اینکه او توئیتر ندارد – مثل بیشتر چهره هایی که در این لیست از آنها نام برده شده – پیت علناً گفته که نمی داند کامپیوتر چطور کار می کند و اصلاً نمی خواهد در چیزی که آن را “ماشین تبلیغات” می نامد مشارکت داشته باشد.

او در این مورد در سال ۲۰۰۹ به نیوزویک گفته بود: «یه موجود کاملاً متفاوت هست که تو رو داخلش می کشه. باید بری و خودتو بهش بفروشی. این چیزیه که من هیچوقت باهاش میونه ای نداشتم.»
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارنداِلتون جان

حدود ده سال قبل، التون جان جسورانه اعلام کرده بود که کل اینترنت باید به مدت ۵ سال دیگر تعطیل شود. این موزیسین بریتانیایی آن زمان اینطور دلیل آورده بود که موسیقی ضرر و زیان عظیمی از ظهور ارتباطات آنلاین و به اشتراک گذاری محتوا متحمل می شود. او به مجله بریتانیایی سان گفته بود: «بیایید بریم تو خیابونا و تظاهرات کنیم و به جای اینکه تو خونه بشینیم و وبلاگ نویسی کنیم، به این قضیه اعتراض کنیم.»

این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندجورج کلونی

کلونی یکی از مخالفین سرسخت فیسبوک و توئیتر است. او درباره پیوستن به فیسبوک گفته بود: «ترجیح می دم در پخش زنده تلویزیونی زیر تیغ سرد جراحی برم تا اینکه صفحه فیسبوک داشته باشم.» در مورد توئیتر نیز به مجله اسکوآیر گفته بود: «فکر می کنم هر کی معروفه خیلی دیوونه ست اگه بره تو توئیتر!»
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندریچل مک‌آدامز

در سال ۲۰۰۹، مک‌آدامز اعتراف کرد که تقریباً در دوران تاریک قرون وسطایی زندگی می کند و تلویزیون ندارد و از رادیو اخبار را دنبال می کند و در ارسال ایمیل واقعاً کند است. خوشبختانه حالا می تواند از نتفلیکس استفاده کند.
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارنداِمینم

امینم در سال ۲۰۱۰ به اسپین دلایل یاد نگرفتن کار با کامپیوتر را گفته بود: «اینکه نمی دونم چطور با کامپیوتر کار کنم دلیلش اینه که اگه یاد بگیرم، باید کل روز بشینم نظراتی که درباره م نوشتن رو بخونم و این دیوونه م می کنه.» با آنکه او در سال ۲۰۰۹ به توئیتر پیوست، در طول این ۷ سال فقط ۶۱۵ بار توئیت زده است.

این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندشیلین وودلی

شاید فکر کنید این خانم جوان که در فیلم های سه گانه آینده گرایانه «ناهمتا» بازی کرده، عاشق فناوری است، ولی این ستاره مشهور چندین و چند بار به دیلی بیست گفته که به ندرت از اینترنت استفاده می کند و تلفن همراه ندارد و خیلی به فناوری علاقه ندارد. او اینطور می گوید: «هر چه بیشتر از هیاهوی تکنولوژیک دور باشید، آزادی بیشتری خواهید داشت.»
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندجیک جیلنهال

دو سال پیش جیلنهال با یو اس ای تودی مصاحبه کرده بود و از افرادی که بیشتر سرشان در تلفن همراهشان است تا افراد حاضر در پیرامونشان، ناراحتی اش را ابراز کرده و گله کرده بود و اینطور گفته بود: «همه ش سرمان پائین است. هیچکس بالا را نگاه نمی کند.» علیرغم آنکه طرفدارانش دوست دارند او را در شبکه های اجتماعی ببیند و شاهد سلفی ها و اسنپ هایش باشند، جیلنهال نمی خواهد در دید عموم باشد.
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارندجنیفر لارنس

در سال ۲۰۱۴، لارنس به رادیو ۱ بی بی سی گفت که شبکه های اجتماعی و فناوری او را گیج می کنند: «من خیلی در کار با تلفن های همراه و فناوری خوب نیستم. نمی تونم ایمیل هامو دائماً چک کنم، بنابراین حتی فکر کردن درباره توئیتر هم برام قابل تصور نیست.» آینده او چندان در این خصوص روشن نیست و حتی لارنس اضافه کرده که هرگز به توئیتر نخواهد پیوست.
این ستاره ها میانه خوبی با اینترنت و شبکه های مجازی ندارند

دیدگاهها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *لطفاً جمع زیر را انجام دهید *